دكتر ساغر صالحپور
دکتر ساغر صالح پور

متخصص زنان فوق تخصص نازایی و IVF
شماره نظام پزشکی 29094

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی – رتبه علمی استاد

رئیس بخش نازایی و IVF و بخش زنان بیمارستان طالقانی – دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

مسئول بخش نازایی و IVF هتل بیمارستان گاندی

مسئول بخش نازایی و IVF کلینیک بیمارستان نیکان

عضو انجمن ناباروری اروپا (ESHRE)

عضو انجمن ناباروری خاورمیانه (MEFS)

 

خدمات خانوادگی خانم دکتر صالح پور

خانم دکتر ساغر صالح پور متولد 7 تیرماه 1342 در یک خانواده فرهیخته در شهر تهران متولد شدند.
مرحوم پدر و مادر ایشان هر دو در رشته پزشکی تحصیل کرده و خدمات بیشماری را به مردم عزیز ایران ارائه دادند. پدر بزرگوار ایشان مرحوم دکتر صالح پور دارای دکترای داروسازی و اپیدمیولوژی (علم همه گیر شناسی ویروس ها) و مادر بزرگوار ایشان کارشناس رشته علوم آزمایشگاهی بودند. جناب دکتر صالح پور در زمان شیوع ویروس مالاریا به ایران به همراه تیم خود برای خدمت رسانی به مردم عزیز ایران به اصفهان سفر کرده و خدمات شایانی را در این راه به مردم ارائه داده اند و در زمینه شناسایی، تشخیص و جلوگیری این ویروس در زمان حیات خود کمک بزرگی به ایران کردند.

 

تحصیلات خانم دکتر ساغر صالح پور

به دلیل فعالیت پدر ایشان (مرحوم دکتر محمدحسین صالح پور) در اصفهان ایشان تحصیلات ابتدایی و آکادمی خود را در اصفهان در یک موسسه دو زبانه فرانسوی به نام رودابه گذراندند، و موفق به اخذ معادل دیپلم فرانسه شدند.
همچنین ایشان موفق به کسب رتبه بالا در کنکور شده و تحصیلات عالی خود را در رشته پزشکی عمومی سپری کرده و فارغ التحصیل در رشته تخصص زنان در سال 1372 در دانشگاه اصفهان شدند.
خانم دکتر ساغر صالح پور به دلیل کسب نمرات عالی در طی دوره تحصیل خود موفق به گرفتن بورسیه در (برمینگام یونیورسیتی) انگلستان شده، و فعالیت در بیمارستان کویین الیزابت در دوره IVF را شروع کردند.
دکتر صالح پور دوره 18 ماهه را طی یکسال به پایان رسانده و به ایران بازگشتند. در طی سالهایی که فلوشیپ ناباروری رشته شناخته شده ایی در ایران نبود ایشان امتحانات شفاهی و کتبی این رشته را پشت سر گذاشته و مدرک معادل فلوشیپ ایران را هم در کنار مدرک فلوشیپ انگستان دریافت کردند.

 

فعالیت خانم دکتر ساغر صالحپور

خانم دکتر صالح پور بعد از گذراندن تحصیلات خود عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گروه زنان استخدام شده و همزمان در مرکز ناباروری یاسر (کوثر) بخش IVF را برای جانبازان راه اندازی کردند که این بخش جز چهارمین بخش IVF در کل کشور ایران بود.
در دوران جوانی استاد تمام دانشگاه گروه زنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و رئیس بخش زنان و بخش ناباروری بیمارستان طالقانی بودند.

 

فعالیت فعلی خانم دکتر ساغر صالحپور

ایشان مشغول به فعالیت در مراکز خصوصی در بیمارستان های نیکان اقدسیه و گاندی و همچین رئیس بخش IVF این دو بیمارستان هستند . همچین در مطب شخصی خود به آدرس:
تهران، ولی عصر، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، میدان الف، نبش محمودیه، پلاک ۲۹، ساختمان الف، طبقه ۳، واحد ۱۰ و ۱۱ مشغول به فعالیت هستند.
خانم دکتر ساغر صالحپور درطی سال ها فعالیت و کسب تجارب خود در طی 30 سال ، در راه کمک به مردم عزیز ایران در زمینه انتخاب و تشخیص بهترین و درسترین روش های درمانی برای مراجعه کنندگان و زوجین درکنار شما عزیزان هستند.