لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی یکی از روش های تشخیصی برای مشکلات موجود در داخل رحم می باشد. در واقع وقتی که بانوان به انواع عفونت ها دچار باشند. و یا مشکلات دیگری مانند آندومتریوز و یا چسبندگی رحم و… وجود داشته باشد. که باعث ناباروری شود در این صورت از عمل جراحی لاپاراسکوپی برای درمان استفاده می گردد. در واقع با انجام لاپاراسکوپی پزشک اقدام به مشاهده داخل رحم می‌کند. و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد در صدد رفع آن بر می آید. برای لاپاراسکوپی باید بیمار بیهوش شود.

لاپاراسکوپی چه موقع انجام میگردد؟

لاپاراسکوپی یکی از روشهای درمان کم تهاجمی می باشد. که معمولاً برای درمان موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • کیست تخمدان
 • درآوردن رحم
 •  آندومتریوز
 •   باز کردن لوله های فالوپ
 • از بین بردن چسبندگی رحم
 •  درمان فیبروم رحم
 • در برخی از موارد برای درمان ناباروری

که اگر این جراحی به وسیله پزشک متخصص مانند دکتر ساغر صالح پور انجام گردد. در این حالت می توان گفت که عارضه هایی که ممکن است بعد عمل به وجود بیاید. به حداقل رسیده و بیماران می‌توانند در سریعترین زمان ممکن بهبود یابند.

روش انجام جراحی لاپاراسکوپی چگونه است؟

در این روش بیمار بیهوش می گردد سپس چند برش بسیار کوچک بر روی شکم بیمار ایجاد می‌شود. لوله های نازکی که همراه با دوربین و چراغ است به داخل شکم بیمار انتقال داده می شود. تا پزشک بتواند مشکل را به صورت دقیق بررسی کرده و در صورت نیاز اقدامات لازم را برای رفع مشکل انجام دهد.

لازم به ذکر است که داخل شکم باید از گاز پر شود. تا امکان مشاهده دقیق ارگان‌های مختلف به راحتی امکان پذیر شود. همچنین به دلیل اینکه امکان بزرگ نمایی با استفاده از دوربین هایی که در انتهای لوله باریک وجود دارد امکان پذیر است. به همین دلیل پزشکان می توانند با دقت بیشتری کار خود را انجام دهن.د در این حالت امکان بروز مشکل به حداقل می‌رسد.

مزیتهای انجام لاپاراسکوپی چیست؟

لاپاراسکوپی یکی از بهترین روش ها برای درمان آندومتریوز می باشد. در این صورت پزشک با بزرگنمایی می تواند تمام بافتهای اضافه را برداشته. و به گونه‌ای چسبندگی رحم و همچنین مسدود بودن لوله های فالوپ را رفع کند. در نتیجه امکان بارداری افزایش پیدا می‌کند. دوره نقاهت بعد از انجام لاپاراسکوپی بسیار کوتاه بوده. و بیمار با حداقل عارضه می تواند بهبود یابد.

مهمترین موردی که در این میان وجود دارد. این است که باید عمل لاپاراسکوپی به وسیله پزشکان با تجربه و حرفه ای مانند ساغر صالحپور انجام گردد. در این حالت می توانید خیلی سریع بهبود پیدا کرده و به زندگی عادی خود برگردید.

لاپاراسکوپی

لاپاراسکوپی

هزینه لاپاراسکوپی

برای این که اطلاع دقیقی از هزینه لاپاراسکوپی پیدا کنید. در این صورت باید با پزشک صحبت نمایید در واقع نمی‌توان یک هزینه ثابت را برای انجام عمل لاپاراسکوپی مشخص کرد. چون این مورد به پزشک معالج بستگی دارد. شما نباید به بحث هزینه دقت کنید در واقع تجربه و تخصص پزشک خیلی مهمتر از هزینه می باشد. شاید یک پزشک تازه کار و کم تجربه با هزینه کمتر اقدام به انجام عمل لاپاراسکوپی کند. که در نتیجه آن ممکن است باعث بروز مشکلات بسیار جدی و جبران ناپذیری شود.

معمولاً هزینه انجام لاپاراسکوپی در حدی است که تمام بیماران به راحتی می‌توانند این مبلغ را پرداخت نمایند. مخصوص وجود پزشکانی مانند ساغر صالحپور باعث شده است. تا امکان انجام عمل‌ لاپاراسکوپی بدون هیچ گونه عارضه با هزینه بسیار مناسب انجام گردد. به جرات می‌توان گفت که دکتر ساغر صالح پور جزو بهترین دکتر زنان در تهران می باشد.که به راحتی می‌تواند مشکلات زیر را با مراجعه به ایشان حل کرد :

 • چسبندگی  رحم
 • رفع فیبروم رحم
 • آندومتریوز
 •  ناباروری

و اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال یک پزشک متخصص برای رفع مشکلات رایج بانوان می‌گردید. و یا باید عمل لاپاراسکوپی را انجام دهید در این صورت مراجعه به دکتر ساغر علیپور می تواند بهترین گزینه برای درمان باشد.

عوارض لاپاراسکوپی

اگر انجام عمل لاپاراسکوپی به وسیله پزشک متخصص و حرفه ای انجام گردد در این حالت عارضه عمل به حداقل می رسد. از رایج‌ترین عارضه هایی که ممکن است بعد از لاپاراسکوپی به وجود می‌آید می‌توان به خونریزی و عفونت اشاره کرد. مخصوصاً اگر پزشک تخصص کافی نداشته باشد ممکن است. به بخش‌های داخلی آسیب بزند به همین دلیل انتخاب پزشکی معالج حرفه‌ای بسیار مهم است. و می‌تواند از بروز مشکلات بسیار جدی جلوگیری کند.

در واقع تمام علائمی که بعد از عمل ممکن است مشاهده گردد . به وسیله پزشک به شما اطلاع داده خواهد شد اگر موارد غیر عادی را مشاهده کردید. در این صورت باید خیلی سریع به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

دور نقاهت بعد از لاپاراسکوپی

دوره نقاهت بعد از انجام عمل لاپاراسکوپی در تمام افراد یکسان نیست. در واقع شرایط بدنی افراد تعیین کننده مدت زمان بهبود می باشد. با توجه به اینکه در طول عمل برای مشاهده دقیق بخش‌های مختلف، به شکم بیماران گاز تزریق می گردد. به همین دلیل ممکن است بیماران بعد از عمل کمی احساس درد در شکم داشته باشند. که این مورد کوتاه مدت بوده و بعد از چند روز بهبود می‌یابد.

همچنین امکان بروز درد در کتف و گردن نیز وجود دارد. که دلیل اصلی این مورد هم تزریق گاز کربن دی اکساید می باشد. همچنین ممکن است بعد از عمل بیمار دچار خونریزی گردد. که این مورد هم عادی بوده و بعد از چند روز قطع می گردد. اگر بیماران بعد از انجام عمل لاپاراسکوپی به توصیه‌های پزشک گوش فرا دهند. در این حالت دوره نگاهت به حداقل رسیده و خیلی سریع می توانند به زندگی عادی خود برگردند.

مهم ترین موردی که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید اجسام سنگین را حمل نمایید. و اگر خونریزی بیش از اندازه همراه با تب و تهوع استفراغ و یا دردهای بسیار شدید در بخش شکم داشتید در این صورت باید خیلی سریع به پزشک مراجعه نمایید.

بهترین دکتر زنان در تهران

امروزه وجود پزشکان بسیار زیاد در بخش‌های مختلف تهران باعث شده است. تا به گونه ای انتخاب پزشک مطمئن برای بیماران دشوار گردد. ولی اگر در رابطه با پزشک معالج جستجو کنید و رزومه و فعالیت‌های پزشکی را مد نظر قرار دهید. در این صورت می‌توانید انتخاب درستی داشته باشید. که یکی از بهترین پزشکان زنان در تهران می توان به دکتر ساغر صالحپور اشاره کرد.

که در شمال تهران خدمات ارائه می دهد و تمام بانوانی که دچار مشکلات رایج زنانه هستند. به راحتی می‌توانند برای درمان رفع مشکلات به دکتر ساغر صالح پور مراجعه نمایند.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساغر صالحپور

پیج اینستاگرام دکتر ساغر صالحپور

کانال آپارات دکتر ساغر صالحپور

کانال نماشا دکتر ساغر صالحپور

———————————————————–

 

آندومتریوزچسبندگی  رحم چیست؟دور نقاهت بعد از لاپاراسکوپیروش انجام جراحی لاپاراسکوپیعوارض لاپاراسکوپیلاپاراسکوپیمزیتهای انجام لاپاراسکوپیهزینه لاپاراسکوپی

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button