افزایش دوقلوزایی

افزایش دوقلوزایی

افزایش دوقلوزایی

افزایش دوقلوزایی

در این مقاله می خواهیم در مورد مبحث افزایش دوقلوزایی صحبت کنیم. در واقع قصد داریم بیان کنیم که افزایش دوقلوزایی در زوجینی که قصد بارداری دارند صحیح است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال در این مقاله ما را همراهی کنید.

همچنین شما عزیزان گرامی می توانید برای مشاهده فیلم کامل دکتر ساغر صالحپور رو لینک درج شده در این قسمت کلیک کرده. و فیلم را به صورت کامل مشاهده فرمایید.

آیا افزایش دوقلو زایی صحیح است؟

در واقع این موضوع درمیان زوجین بسیار شدت یافته است. همانند مسئلله تعیین جنسیت با آی وی اف که در مقالات قبلی در این مورد صحبت کردیم. مبحث دوقلوزایی هم امروز متاسفانه میان زوجین رواج یافته است. که ما در این قسمت از مقاله می خواهیم توضیح دهیم که آیا این روش صحیح است یا خیر؟

در واقع زوجین زمانی که متاهل می شوند و تشکیل خانواده می دهند. به پزشک ومتخصص زنان و زایمان مراجعه کرده . و خواهان بارداری به صورت دوقلو هستند. و سوالاتی از قبیل آیا امکان دوقلو زایی برای بانوان وجود دارد؟ یا آیا داروهایی وجود دارد که بارداری ما به صورت دوقلو شودرا از دکتر معالج خود می پرسند.

آیا داروهایی وجود دارد که باعث دوقلوزایی شود؟

در جواب این سوال باید بیان کرد که بله داروهایی وجود دارد که باعث دوقلو زایی افراد شود. اما متخصصین زنان و زایمان به شدت با تجویز این دارو ها مخالف بوده. و اصلا تجویز نخواهد کرد. حال در این ادامه این مقاله بیان خواهیم کرد که چرا دکتر با این امر مخالفت کرده. و داروهارا برای افراد مراجعه کننده تجویز نخواهد کرد.

مشکلات دوقلوزایی چیست؟

دوقلوزایی نه تنها برای مارد بلکه برای جنین هم ضرراتی رابه همراه خواهد داشت. که ما در این قسمت قصد داریم تا این مشکلات را بیان کنیم.

که البته این مشکلات تنها در رابطه با تربیت فرزندان به صورت همزمان و ایجاد مشکلات در نگهداری آنان نیست.در واقع  ما قصد داریم در رابطه با مسائل پزشکی این مشکل صحبت کنیم نه مسائل خانوادگی آن.

افزایش دوقلوزایی

افزایش دوقلوزایی

عوارض حاملگی دوقلو

عوارض یک حاملگی دوقلو به مراتب بیشتر از یک حاملگی یک قلو است. که این عوارض شامل:

  • ایجاد فشار خون
  • افزایش قند خون
  • ایجاد زایمان زودرس
  • پارگی زودرس کیسه آب
  • جفت سرراهی
  • کنده شدن زودتر جفت
  • مرگ داخل رحمی
  • اختلالات رشد داخلی
  • افزایش میزان سزارین

تمام مواردی که نام برده شد به مراتب بیشتر از حاملگی یک قلو به چشم میخورد. یکی از عوارض مهم دیگری که در این نوع بارداری به چشم خواهد خورد فلج مغزی است. در حاملگی دوقلوبیشتر از حاملگی یک قلو به چشم خواهد خورد. یعنی اگر خانم ها در دوران بارداری دوقلوزایی دچار زایمان زودرس شوند یا کیسه آب آن ها زودتر پاره شود.ممکن است چنین دچار فلج مغزی شود. اگر جنین زود به دنیا  آید در واقع مادر دچار زایمان زودرس شود. ممکن است جنین دچار مشکلاتی در زمینه بینایی و شنوایی شود.

مورد بعدی که در حاملگی دوقلو ممکن است به وجود بی آید مسمومیت حاملگی است. که این مورد هم ممکن است خطرات جدی برای مارد به همراه داشته باشد. و سلامت مادر و جنین را به خطر بی اندازد.

سخن آخر

متخصصین زنان و نازایی این خواهش را از مراجعه کنندگانی که تقاضای دوقلوزایی را دارند میکنند. که برای این امر هیچگاه به پزشک مراجعه نککند و سلامت خود و جنین را به خطر نیندازند. حتی متخصصین نازایی هم برای درمان بانوانی که دچار نازایی هستند این نکته را لحاض خواهند کرد. که در هنگام درمان تا جایی که ممکن است از توانایی وجود دارد دوقلویی به وجود نیاید.

این مقاله توسط خانم دکتر ساغر صالحپورجراح ومتخصص زنان،فوق تخصص نازایی گردآوری شده است. تا به زوجینی که این قصد را دارند کمک قابل توجهی کرده باشند. برای مشاهده فیلم کامل توضیحات خانم دکتر ساغر صالحپور در زمینه دوقلویی زایی میتوانید بر روی این قسمت کلیک کنید.

راه های ارتباطی

آدرس مطب دکتر ساغر صالحپور:  تهران، ولی عصر، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، میدان الف، نبش محمودیه، پلاک ۲۹، ساختمان الف، طبقه ۳، واحد ۱۰ و۱۱

برای کسب اطلاعات بیشتر  میتوانید به وب سایت رسمی دکتر ساغر صالح پور مراجعه نمایید.

 

———————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر ساغر صالحپور

پیج اینستاگرام دکتر ساغر صالحپور

کانال آپارات دکتر ساغر صالحپور

کانال نماشا دکتر ساغر صالحپور

———————————————————–

 

 

آیا افزایش دوقلو زایی صحیح استآیا داروهایی وجود دارد که باعث دوقلوزایی شودافزایش دوقلوزاییبهترین دکتر زنان در اندرزگوبهترین دکتر زنان درشمال تهرانبهترین دکتر زنان و نازایی در اندرزگوبهترین متخصص زنان و نازایی در شمال تهرانچگونه دوقلو حامله شویمدکتر ساغر صالحپور در اندرزگودکتر ساغر صالحپور متخصص زنان و نازاییعوارض حاملگی دوقلومشکلات دوقلوزایی چیست

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button